وبلاگ کولر گازی گری

وبلاگ معرفی اطلاعات خرید و قیمت کولر گازی گری

نحوه سرمایش و گرمایش کولر گازی

کولر گازی گری

نحوه سرمایش و گرمایش کولر گازی

در این مقاله از سری مقالات وبلاگ فروشگاه کولر گازی گری مرکزی به بررسی نحوه سرمایش و گرمایش در کولر گازی گری خواهیم پرداخت

در حالت سرمایش

گاز مبرد در داخل کمپرسور فشرده شده و به کندانسور فشار وارد می شود و سپس گرما از بین می رود. سپس مایع از طریق خازن از طریق بالون یا شیر گسترش می یابد و تحت فشار فشار، که وارد حالت دو فاز (مایع و گاز) می شود و منجر به ورودی تبخیر می شود. در نقطه تبخیر، درجه حرارت تغییر می کند، تبخیر می شود و سپس گازسیون می شود، به طوری که آن را به محیط زیست یا لوله های بخار سرد تبدیل می شود. هوا در داخل اتاق با فن (فن فن) جریان از داخل واحد و عبور از لوله های تبخیر شده، خنک و انتقال به اتاق از طرف دیگر. مايع بخار شده تبخير شده توسط کمپرسور فشرده شده و اين چرخه همچنان ادامه دارد.

در حالت گرمایش

در حالت گرمایش، چرخه فوق ذکر شده از طریق دریچه چهار طرفه تغییر می یابد و گاز مبرد که در کمپرسور گرم می شود مستقیم به اواپراتور می رود و باعث تلف شدن گرما برای گرم کردن لوله های زهکشی و در نتیجه محیط گرم شدن می شود.

اواپراتور چیست ؟

مجموعه ای از لوله های مس و صفحات آلومینیومی با طراحی ویژه ای که در داخلی یونیت داخلی واقع شده است و در هوای خنک کننده (در حالت خنک کننده) و یا گرمازدایی (در حالت گرمایش) قرار دارد. به عبارت دیگر، هوا داخل اتاق از طریق بالای واحد داخلی به داخل اواپراتور می رود و بعد از خنک شدن (در حالت خنک کننده) یا گرمایش (در حالت گرمایشی) از پایین به اتاق، به داخل اتاق هدایت می شود.

 

نمایندگی فروش کولر گازی گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *